سال رونق تولید گرامی باد. آموزش هاي فني و حرفه اي دالان اشتغال كشور. آموزش هاي فني و حرفه اي بايد توسعه يابد . مقام معظم رهبري

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مصاحبه با رادیو خراسان جنوبی اعلام کرد: طرح های ملی فاطر و انفال در هفته ملی کارآفرینی و آموزش های مهارتی رونمایی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، کوروش پرند صبح امروز در گفتگوی زنده رادیویی صبح شرقی خراسان جنوبی اظهار داشت: در جشنواره بزرگداشت ششم مردادماه به عنوان روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و هفته مهارت برنامه های متنوعی در سرتاسر کشور برگزار می شود.

وی توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی را یکی از اهداف این هفته برشمرد و گفت: اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر کردن هر چه بیشتر آموزش های مهارتی در سطوح مختلف، تبیین جایگاه و ضرورت ترویج فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی به عنوان یکی از رویکردهای فرهنگی در کشور و ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت های شغلی پایدار در مسیر اقتصاد مقاومتی از دیگر اهداف این نهاد است.

وی به نام گذاری ایام هفته اشاره کرد و افزود: روز نخست هفته مهارت به عنوان آموزش فنی و حرفه ای، مردم، همدلی و هم زبانی، افق چشم انداز 1404، روز دوم آموزش فنی وحرفه ای دانشگاه، صنعت، افزایش توان ملی، روز سوم آموزش فنی و حرفه ای جوانان، امید و مهارت، اشتغال پایدار، روز چهارم آموزش فنی و حرفه ای، کارآفرین، فرهنگ کار و مهارت آموزی، روز پنجم آموزش فنی و حرفه ای، نخبگان مهارتی، اقتدار ملی، توسعه پایدار، روز ششم آموزش فنی و رحرفه ای، مربی، مهارت آفرینی، تولید ملی و روز هفتم آموزش فنی و حرفه ای، زنان، افزایش ظرفیت ملی، تعالی سبک زندگی نام گذاری شده است.

پرند از رونمایی دو طرح انفال و فاطر در این هفته خبر داد و یادآور شد: طرح ملی فاطر در راستای آموزش مهارت برای کارکنان دولت ارائه شده و در طرح ملی انفال، زنان می توانند در بسیاری از رشته هایی که تاکنون مردان حضور فعالی داشته اند، ثبت نام کنند.

وی در ارتباط با اهمیت کارآفرینی اظهار داشت: در تحقیقی که در سال 2012 توسط سازمان ملل ارزیابی شد نشان داده شد هر سرمایه گذاری ای در حوزه فنی و حرفه ای معادل 15 دلار ارزش افزوده است بنابراین از تمامی هموطنان دعوت می شود در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای سرمایه گذاری کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یکی از مشکلات موجود در زمینه بیکاری و عدم اشتغال جوانان را عدم آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های نرم دانست و تصریح کرد: امروزه یکی از مهمترین مشکلات ما در حوزه اشتغال، فارغ التحصیلانی هستند که نمی توانند وارد بازار کار شوند.

پرند اضافه کرد: امروزه که در بحث تحریم ها و اقتصاد مقاومتی جامعه با مشکلاتی مواجه شده، یکی از گلوگاه هایی که در کشور می توان روی آن سرمایه گذاری کرد و به سرعت به نتیجه رسید، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای است.

وی با بیان اینکه درحوزه کارآفرینی، تولید با مشکلات فکری مواجه شده است، یادآور شد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، تلاش می کنیم کارآفرینانی که در این شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده اند بتوانند کارها و اشتغال مناسب انجام دهند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: اکنون از رشد اقتصادی مطلوب به رشد اقتصادی مطلق رسیده ایم که امید است با وضعیت گروه 1+5 و موفقیت تیم مذاکره کننده، رشد اقتصادی ما شتاب مثبت بالایی بگیرد.

پرند با اعلام آمادگی برای حمایت از کارآفرینان، خاطرنشان کرد: برای حمایت از کارآفرینان مکان در اختیارشان آنها قرار داده و مدل های جدید کسب و کار را در اختیارشان قرار می دهیم تا بتوانند کسب و کار خودشان را هر چه بهتر توسعه دهند.

وی گفت: شهریورماه سال جاری به خراسان جنوبی سفر کرده و از نزدیک در جریان فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرم.

سایت های مرتبط

المپیاداستانداری خراسان جنوبی

 

 

 

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟

سایت - 33.3%
اقوام و آشنایان - 33.3%
غیره - 33.3%

كل آرا: 6
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 21 سپتامبر 2015 - 00:00