سال جهش تولید گرامی باد. "اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

دیدار مدیر کل آموزش فني و حرفه اي استان با فرماندار شهرستان بشرويه

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه : مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به همراه ریاست حراست و روسای مراکز بشرویه و فردوس با فرماندار شهرستان بشرویه دیدار و گفتگو نمودند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی افزود:یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در استان، مهارت آموزی برای تمام افراد فاقد شغل است. زندانیان، روستائیان، عشایر، دانش آموزان، دانشجویان و سربازان و اتباع خارجه از جمله جامعه هدف آموزش فنی و حرفه‌ای هستند و خدمات آموزشی فنی و حرفه‌ای در دو بخش دولتی و بخش خصوصی ارائه می‌شود و تمام ارائه خدمات در بخش دولتی رایگان است.

خوش‌آیند افزود:: همگان واقف هستند که از مسیر آموزش های صرفا تئوری در جامعه نمی شود در خصوص آینده ای شغلی قشر تحصیل کرده خوشبین بود و قطعا رویکرد فراگیر به سمت و سوی آموزشهای فنی و حرفه ای خواهد توانست کار گشا باشد . آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف ارتقای دانش افراد و ایجاد مهارت‌های لازم و به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته در مردم به ویژه نسل جوان اجرا می‌شودو مهارت آموزی می تواند در شناسایی مشاغل جدید شهرستان در جهت ایجاد کسب وکار واشتغال نقش ارزنده ایی ایفا نماید.

در این دیدار شفيعي فرماندار شهرستان گفت:آموزش هاي مهارتي به دليل توانمندسازي نيروي انساني و ارتقاي توانمندي هاي فناورانه به عنوان يکي از ارکان اساسي در برنامه هاي توسعه است كه مي تواند نقش مهمي را در دستيابي به اهداف توسعه ايفا نمايد

.

وی با بیان اينکه امروزه يکي از خلاء هايي كه اقتصاد كشور را به انواع بيماري مبتلا كرده است؛ خلاء در آموزش هاي فني و حرفه اي است كه به عنوان يك موضوع مهم مي تواند اقتصاد كشور را از اقتصاد تك محصولي و وابسته به نفت نجات دهد. شفیعی گفت : اگر به موضوع مهارت آموزي توجه شود قطعا بيکاري نيز کاهش مي يابد.

در پایان فرماندار شهرستان بشرویه آمادگي فرمانداري را جهت اجراي برنا مه هاي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان در اين شهرستان اعلام نمود.

نظر سنجی

آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟