1001

سال جهش تولید گرامی باد. "اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

جلسه برنامه ریزی و همکاری آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای و اداره بهزیستی شهرستان بشرویه - دهه مبارک فجر انقلاب

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه : به مناسبت دهه مبارک فجر ،در راستای مهارت‌آموزی به جامعه هدف بهزیستی (زنان سرپرست خانوار، معلولان و معتادان بهبودیافته) با حضور روسا و کارشناسان دو مجموعه ، برنامه ریزی و همکاری های لازم مورد بحث و گفتگو قرارگرفت.

مهدی حسنی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه بیان داشتند: آموزش هاي مهارتي به مددجويان و بهبوديافتگان دركمپ هاي ترك اعتياد يكي از اركان اصلي ايجاد شغل در رشته هاي مختلف و زمينه توانمند سازي آنها براي ورود به بازار كار و توليد كشور است.

ایشان در ادامه افزودند: فعالیت آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه آسیب‌های اجتماعی شامل آموزش معتادان بهبود یافته،‌ آموزش زنان سرپرست خانوار،‌ آموزش زنان بد سرپرست و بی‌سرپرست، آموزش متکدیان و کارتون خواب‌ها، آموزش برای ساکنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه شهرها، آموزش نوجوانان و جوانان خیابانی، آموزش بیماران صعب‌العلاج و آموزش معلولان است.

حسین الهی رییس اداره بهزیستی شهرستان بشرویه گفت :معتادان بهبودیافته به واسطه آسیبی که دچار آن شده اند جایگاه مناسبی در منظر جامعه و خانواده ندارند و بايد با ورود به دوره هاي مهارتي فني و حرفه اي و کسب وجهه اجتماعي ، بازگشتي موفق به جامعه داشته باشند. به همین دلیل توانمندسازی، آموزش و ارائه خدمات مددکاری به معتادان بهبود یافته با هدف بازگشت آنان به جامعه جزو کارهای مهم و با اولویت سازمان بهزیستی قرار گرفته است .

وی با بيان اينکه آموزش‌هاي فني و حرفه اي و مهارتي براي كاهش و جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي در حوزه مواد مخدر انجام مي شود كه مي تواند در بازگرداندن معتادان بهبود يافته به آغوش گرم خانواده، اميدواري به آينده و اشتغالزايي آنان نقشي مهم ايفا كند ،اظهار کرد: توانمندشدن، فراگیری یک حرفه و تلاش برای حضور در اجتماع و زندگی معمولی تمام آن چیزی است که یک معتاد بهبودیافته به شدت نیازمندش است. اعتماد دیگران تنها چیزی است که برای شروع دوباره یک معتاد بهبودیافته نیاز است و در ادامه آن توانمند شدن وی رمز موفقیتش خواهد بود.

 

سایت های مرتبط

 

 

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟

سایت - 33.3%
اقوام و آشنایان - 33.3%
غیره - 33.3%

كل آرا: 6
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 21 سپتامبر 2015 - 00:00